Kas te cep...?

Kūku cepšana un ne tikai...ir jau kā atkarība, bet atkarība ne tikai uz saldo, garšīgo vai sātīgo, kas pēc tam rodas, bet drīzāk kā relaksācija. Nezinu kāpēc, bet tikai pirms pāris gadiem atklāju, cik ļoti man patīk gatavot un iepriecināt arī citus, jo ko gan dod pati garšīgākā un labākā kūka, ja tā jābauda vienatnē?! 
 
Es reizēm mēdzu lasīt pavārgrāmatas pirms gulētiešanas, kā citi, varbūt, romānus. Nē, kūkas tomēr sapņos man pēc tam nerādās, bet no rīta možos jau ar konkrētu mērķi ko pagatavot vai izmēģināt.
Lielākā daļa receptes, kuras ievietotas manā blogā ir no manis pašas recepšu “kolekcijas”, recepšu klades, kur pierakstītas  noderīgas receptes no ģimenes un tuviem cilvēkiem, norakstītas no kādas avīzes vai žurnāla, no mana recepšu grāmatu plaukta, kas paliek aizvien smagāks. Liels recepšu un iedvesmas avots man ir arī kulinārijas un gatavošanas mājas lapas, blogi-dzimtajā latviešu valodā, vācu, angļu, krievu, nedaudz japāņu un ar tulkotāja palīdzību internetā, arī citās valodās. Meklēju ko interesantu, bet reizēm acīs “iekrīt” arī, kas pavisam parasts, vienkāršs, bet vēl neizmēģināts, un ja esmu ko atradusi, tad nevaru rast mieru sevī, līdz neesmu pamēģinājusi.

Atdzīšos, man patīk eksperimentēt un improvizēt, tāpēc daļa receptes laika gaitā ir pārveidotas un “pieslīpētas” pēc maniem priekšstatiem, idejām un eksperimentiem. Parasti pēc kādas receptes pagatavošanas pierakstu izmaiņas, vai arī kad atrodu recepti, kas mani interesē, var gadīties, ka meklēšu vēl 3-4 līdzīgas, salikšu kopā un izveidošu savu unikālo recepti, rezultāts vēl nav mani pievīlis.
Ir reizes, kad tomēr pieturos pie visiem priekšrakstiem, kā sarežģītām konditoru kūkām vai pamata receptēm, kā plaucētā mīkla vai biskvīts.

Pirms pāris gadiem sāku arī aktīvāk fotografēt, jo gribējās visu garšīgo saglabāt arī atmiņā. Neesmu profesionāla fotogrāfe, bet cenšos ar savu (ne spoguļ) kameru, panākt acij tīkamu rezultātu.
Tā pamazām radās arī ideja par savu kulinārijas blogu, no sākuma-ģimenei, lai katram nav jāatstāsta kāda recepte atsevišķi,ko esmu izmēģinājusi, un viss ir vienuviet, bet pēc tam ar domu, ka cerams atradīsies, kas derīgs un garšīgs priekš katra, kas te iegriezīsies, kam gatavošana sagādā tādu pašu prieku un kā man!

SabīneŠajā blogā ievietotās bildes ir manis fotografētas un teksts pašas sarakstīts, tas nozīmē, ka tas ir mans īpašums. Ja kādam ir vēlme ko pārpublicēt,citos blogos vai masu mēdijos, pirms tam lūdzu paprasīt atļauju, kontaktējoties, atstājot komentāru, te lejā.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru