piektdiena, 2015. gada 1. maijs

Mannā buberts ar cukura garoziņu /Latviešu Crème brûlée/

Citreiz labi aizmirsts vecais, tikai jaunās skaņās, ir pats labākais un garšīgākais. Buberts, gan jau kā lielākajai daļai, arī man, saistās ar bērnības atmiņām. Tad gan, atceros, ka tas tika pasniegts ar žāvētu augļu ķīseli. Šī recepte gan nav latviešu klasiskā, kāda ir zināma, drīzāk adaptēta vācu Grießflammreli recepte, kas tas pats buberts latviešu izpratnē vien ir, tikai ar mazāk olām, cukuru un savādāku pagatavošanas veidu- pavisam minimāli veselīgāk.....
Pat vislielākos skeptiķus, kas norauc degunu izdzirdot vārdu “buberts” vien, izdosies ar šādu jauninājumu, kā kraukšķīgu cukura garoziņu, pārliecināt pagaršot, un pašās beigās tiks prasīts pēc papildporcijas. Un man tā vien gribās šo garšīgo un nepelnīti aizmirsto desertu nosaukt par Crème brûlée latviešu gaumē. Priekš 4 personām

2 olas (M izmērs)
šķipsna sāls
4 ēdamkarotes cukurs
650 ml piens
1 tējkarote vaniļas cukurs (var ņemt arī vaniļas pāksti, protams)
100g manna
4 ēdamkarotes brūnais cukurs

Olu baltumus atdala no dzeltenumiem. Olu baltumus kuļ ar šķipsnu sāls, kad masa sāk palikt balta, tad lēnam ber klāt cukuru un kuļ līdz izveidojās vijīgas un cietas putas.
Olu dzeltenumus sajauc ar 50ml piena, neputo, galvenais, lai ir labi sajaukušies. Atlikušos 600ml piena ar vaniļas cukuru uzkarsē un lēnām maisot katliņā ber mannā. Maisot uz mazas uguns vāra līdz mannā putra sabiezē. Ņem katliņu nost no plīts un iemaisa olu dzeltenumus, tad iecilā sakultos olu baltumus. Tad kaltiņu uzliek vēlreiz uz plīts un maisot (drīzāk gaisīgi cilājot, lai nepazūd apjoms), pavisam īsi uzkarsē.
Bubertu lej karstumizturīgos trauciņos un atdzesē. Pirms pasniegšanas pārkaisa ar brūno cukuru un piededzina ar gāzes degli. Labi garšo arī viens pats, var pasniegt ar svaigām ogām, vai arī ar kādu ķīseli vai ogu mērci. 

 

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru